31.05 – 02.06 Syców Puchar Najmłodszych

Dzięki dofinansowaniu Miasta Rybnika, mogliśmy znaleźć się wśród 34 klubów rywalizujących w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski dzieci do 14 lat.

Bieg na orientację to często sport ekstremalny, nie inaczej było na Pucharze Najmłodszych 2024 sztafetach. Zawodnicy, szczególnie pierwszej zmiany, musieli mierzyć się nie tylko z techniczną trasą, ale przede wszystkim z ulewą, która nawiedziła Arboretum Leśne w Stradomi. W kilka minut łąki zamieniły się w bagniska, a alejki w strumienie pełne wody.

Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodniczkom. A. Kliś, Z. Gonsior i M. Jeszka po pasjonującej walce zajęły 3. miejsce i kolejny raz potwierdziły swoją wysoką formę na zawodach ogólnopolskich.

W biegach indywidualnych A. Kliś zdobyła srebrny medal w sprincie, a w biegu klasycznym uplasowała się na 5. pozycji.

Punktowane miejsca w biegach indywidualnych zajęli również: M. Jeszka, F. Żuchowicz, O. Wisełka.